UltraISO

Sponsorlu Bağlantılar

UltraISO programı ile CD ve DVD disklerin içeriğini kopyalayabilir ve bir imaj dosyası olarak bilgisayarın harddiskine kaydedebilirsiniz. Ayrıca UltraISO  sayesinde halihazırda bulunan pek çok formattaki CD/DVD imaj dosyasını açabilir ve içindekileri düzenleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, UltraISO  programını kullanarak imaj formatlarını birbirine çevirebilirsiniz (format dönüştürme).

CD vd DVD’lerinizin yedeğini almak ister misiniz? Bu program sayesinde CD-DVD lerin içeriğinin ISO yada BIN uzantılı olarak imaj dosyasını alıyorsunuz ve bilgisayarda saklıyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

UltraISO  programı ISO ve BIN formatındaki imaj dosyalarını yönetmek için tamamen ücretsiz ve son derece başarılı bir yazılımdır.
UltraISO  programının başlıca özelliklerini kısaca maddeler halinde vermek gerekirse;

  • ISO dosyasını direkt olarak düzenleyebilir, dosyaları ve klasörleri dışarı çıkarabilir.
  • ISO dosyası oluşturabilir, CD/DVD görüntüsünden CD/DVD oluşturabilir
  • Bilinen tüm imaj formatlarını destekler: .ISO, .BIN, .IMG, .CIF, .NRG, .MDS, .CCD, .BWI, .ISZ, .DMG, .DAA, .UIF, .HFS

UltraISO, 27’den fazla CD imaj biçimini destekliyor. Bunlardan bazıları; BlinkWrite (*.BWI/*.BWT), CDSpace (*.LCD), CDRWin (*.BIN/*.CUE), CloneCD (*.IMG/*.CCD), DiscJuggler (*.CDI), Duplicator (*.TAO/*.DAO), Easy CD Creator(*.CIF), Fantom CD (*.MDF/*.MDS), Farstone Sanal Sürücüsü (*.VCD), Gear (*.p01/*.md1/*.xa), Instant Copy (*.pdi), Nero – Burning ROM (*.NRG), Noum Vapor CDROM (*.VaporCD), NTI CD-Maker (*.NCD), Prassi (*.GCD/*.GI), VCDROM Extension (*.FCD), Virtual CD (*.VC4/ *.000), Virtuo CD Yöneticisi (*.VDI), WinISO(*.ISO), WinOnCD (*.C2D). 10 Gb’a kadar DVD imajı alıp; Audio CD imajı(.NRG), Video CD imajı veya sürücü imajını(.IMA) da açabiliyorsunuz.

Bu sürümdeki yeniliklere bakacak olursak:

* CopyToDVD ve BlindWrite programlarını da otomatik olarak tanıyıp birlikte çalışabilme
* Çoklu DVD imajları (.GI) ve BlindWrite5 biçimi (.B5T/.B5I) desteği
* VCD imajlarındaki .MPG dosyalarını çıkartabilme
* .BIN dosyalarını .ISO biçimlerine dönüştürebilme
* Geliştirilmiş DVD yedekleme özelliği ile DVD+R/RW disklerine de tam olarak yazabilme
* Açılabilir (Bootable) DVD hazırlanmasındaki bazı sorunların giderilmesi
* .WAV dosyaları ile olan sorunların giderilmesi
* Büyük boyutlu yazı tipleri ile olan sorunların giderilmesi (Arabirimde)
* Birçok küçük hata düzeltmesi ve yenilikler

Not:Programın bu Türkçe destekli deneme sürümünde en fazla 300 MB’lık dosyalarla çalışabiliyorsunuz. Programın tam sürümünü satın almak içinse 29.95$ ödemeniz gerekmektedir.

UltraISO  programını bilgisayarıma yükledim ve test ettim. Doğrusunu söylemek gerekirse, gerçekten işinin ehli bir program ve hiç beklenmeyecek üstün bir performans göstererek beni bile şaşırttı. Bu nedenle CD ve DVD imajlarıyla ilgili her türlü işiniz için UltraISO  programını sizlere tavsiye ediyorum. Hakikaten başarılı bir program…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir