Sponsorlu Bağlantılar

TV kanallarını bedava izleyin ve kendi kanalınızı oluşturun

SopCastbedava çevrimiçi TVkanallarını izlemenize ve aynı zamanda kendi kanalınızla yayın yapmanıza olanak sağlayan bir uygulama. Peer to peer (P2P) teknolojisini kullanıyor; böylece devasa bant genişliklerine veya devasa sunuculara ihtiyacınız olmuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

2582__SopCast-4 SopCast 2016 Türkçe Son Sürüm İndir

P2P Yayın

P2Püzerinden yapılan yayının güzelliği, herkesin istediği her şeyi yayınlayabilmesi ve böylece oldukça demokratik bir medya ortamının oluşması. Daha önce bahsedilen her iki program da kullanılan bu teknolojinin iyi birer örnekleri; ancak SopCast’in (‘SoP’, ‘P2P üzerinden yayın’ teriminin kısaltması olduğu için bu şekilde adlandırılmış) daha iyi olduğu söylenebilir çünkü kolaylıkla kendi kanalınızda yayın yapmanıza olanak sağlıyor.

SopCast’in en son sürümünde, gözle görülür bir arayüz değişikliği yok aslında. Yani kullanması hala oldukça kolay. Kurulum sırasında, daha sonradan işaret kutucuğunu tıklayarak devre dışı bırakabileceğiniz Ask.com arama çubuğunu yüklemek isteyip istemediğinizi soruyor. SopCast’i çalıştırdığınızda, isimsiz hesap açabilir ya da eğer kendi kanalınızı kurmayı düşünüyorsanız, en alttaki linki kullanarak kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Canlı TV Kanalları

SopCast’te oturum açtığınızda, Canlı Kanallar sekmesine basarak kanal listesine ulaşabilirsiniz. İlk dikkatinizi çeken şey seçebileceğiniz kanalların sayısı olacak. Bilinmeyen Çin kanallarından tutun, Discovery Channel gibi ana akım medya kanallarına kadar her şey var (bu arada yine de birçok programı Çince dublajlı ya da altyazılı bulacaksınız). Bazı SopCast kanalları Haber ya da Spor kanalları olarak organize edilmiş ama bu kategoriler çok güvenilir olmayabilir ve aşağıya doğru indikçe gruplanamaz hale geliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

PopCast’in kanal penceresi yürütücünün yan tarafında açılacak ama bunu tam ekrana dönüştürebilir ya da panel üzerindeki alıcı kontrolünü kullanarak Windows Media Player’a aktarabilirsiniz. Bu özelliği SopCast’i diğer P2P TV yayını uygulamalarından gerçekten ayırıyor. Farklı bir ortam yürütücüsü kullanmak istiyorsanız (VLC Player gibi), esas arayüzün altındaki Seçenekler düğmesini tıklayarak ayarlayabilirsiniz.

Kendi programınızı yayınlayın

SopCast’in esas cazip yanı ve aynı zamanda kanallarının bir karmaşa şeklinde görünmesinin esas sebebi, SopCast üzerinden kendi kanalınızı yayınlayabiliyorolmanız. Programınızı çekip, düzeltip, bilgisayarınızı yükledikten sonra, tek yapmanız gereken onu SopCast’te yayınlamak ve diğerlerinin bağlanıp izleyebileceği bir sunucu adresi seçmek.

SopCast’teki yayın kalitesi, bağlantı kuran kişi sayısına bağlı (ne kadar çok kullanıcı varsa, videolar o kadar hızlı görüntülenir). Hatta kendi özel kanalınızı bile kurabilirsiniz ve bir network grubu yaratarak hangi kullanıcıların kanalınızı izleyeceğine karar verebilirsiniz. Böylece, SopCast içinde kendi kişisel kanalınızın yayın yapmasını sağlayabilirsiniz.

Sonuç 

SopCast, ilk kullananlar için biraz kafa karıştırıcı görünebilir ama Çin kanallarının hakimiyetine rağmen tamamen yeni bir TV dünyası sunuyor. Dahası size kendi kanalınızı yaratma şansı tanıyor!

Artıları

  • Birçok kanal seçeneği
  • Kategorileştirilmiş kanallar
  • Kendi programlarınızı yaratıp yayınlabilirsiniz
Eksileri

  • Yayın kalitesi ve tutarlılığı çok değişken
  • Yayınlanamayan kanallar için hata logu vermiyor
  • Çok fazla ABD dışı içerik

SopCast 2016 Türkçe Son Sürüm İndir

Boyut: 6.7 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar