Sponsorlu Bağlantılar

pro-evolution-soccer-10 Pro Evolution Soccer (PES) Demo 2010

Pro Evolution Soccer, sizi güzel bir oyunun aksiyonunun ortasına yerleştiren uzun soluklu bir futbol oyunu.

Sponsorlu Bağlantılar

Son birkaç yıl Pro Evolution Soccer ve hayranları için biraz hayal kırıklığı yaşattı. Seri, yenilik yapamaması yönünden eleştirildi ve sonunda futbol oyunlarının kraliyet tacını gittikçe akıcı ve gerçekçi hale gelen FIFA serisine kaptırdı. Sonuç olarak, bu sezon Pro Evolution Soccer tarihindeki muhtemelen en önemli sezon oldu. Doğal olarak oynanışının nasıl olduğunu merak ettik ve yıllar sonra ilk kez Pro Evolution Soccer’ın yeni versiyonu hayal kırıklığına uğratmamayı başardı.

Topsuz alanda

Pro Evolution Soccer 2009’un en çok eleştirilen yönü belki de menü sistemiydi. Ayarlama menüleri dört yaşında bir çocuk tarafından yarım saatte yapılmış gibi görünüyordu. Oyun içi taktikleri ve dizilim menülerini gezmek ise Pentagon’un ön kapısının giriş kodunu kırmak kadar zordu. Neyse ki Pro Evolution Soccer 2010’da birçok şey geliştirilmiş. Parlak pembe ve siyah renk düzeni aynı kalsa da bütün menüler daha iyi düzenlenmiş ve önceki versiyona göre daha ‘profesyonel’.

Taktikler ve dizilim sistemi bir bütün olarak geliştirilmiş ve önceki Pro Evolution Soccer oyunlarının saçma menü sisteminden bin kat daha iyi. Takım taktikleri kaydırma çubukları kullanılarak kontrol ediliyor, böylelikle pres, defans hattı, kontratak, vb. unsurlar kesin biçimde ayarlanabiliyor. Ön izleme pencereleri de taktiklerinize bu değişiklikleri uyguladığınızda tam olarak ne olacağını açıklıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Oyuncu ‘kartları’ da Pro Evolution Soccer 2010’da övülen özelliklerden. Her bir oyuncunun istatistiklerini görebildiğiniz ve iyi olduğu yönleri (frikik, gol fırsatçılığı, kafa vuruşu, vs.) anında gösteren alanları olan bir dizi kartı var. Önceki Pro Evolution Soccer’lardaki gibi dev bir istatistik listesine odaklanmaktansa bu sistem çok daha basit görünüyor.

Topa sahipken

Tabii ki, gerçek futbolda olduğu gibi en önemli şeyler sahada gerçekleşiyor. Burada da baştan sona yenilenmiş oyun motoru sayesinde Pro Evolution Soccer öncekine göre çok daha gerçekçi. Hatta neredeyse biraz fazla gerçekçi.

Oyuncu benzerlikleri doğal olarak şimdiye kadarkilerin en iyisi. Yüzler daha yuvarlak, uzuvlar daha az sivri ve animasyonlar gerçek hayattaki gibi akıcı. Dahası, her bir oyuncunun teknik ve fiziksel özellikleri Pro Evolution Soccer 2010’da dikkate alınmış. Henry ile bir şut çektiğinizde Henry tarzı bir şut olacak; Rooney’yi koşturduğunuzda Rooney gibi koşacak; Drogba ile yere düştüğünüzde Drogba tarzı bir düşüş olacak (fakat Drogba’nın kameraya küfretmesini ya da hakemi korkutmaya çalışmasını malesef göremedik – son versiyonda bunları da görmek istiyoruz).

Pro Evolution Soccer’ın ‘hissi’ hala sürükleyici ve son 10 küsur versiyonda olduğu gibi hemen oynamaya alışabiliyorsunuz. Ancak oyunu daha gerçekçi yapmak için birçok küçük değişiklik yapılmış. Bunlardan ilki, biraz daha ağır bir his vermesi. Top öncekine kıyasla çok daha ağır gibi geliyor ve eskisi gibi yerde zıplamıyor. Dahası, dönüşler ve top sürme ayağınız yere bağlıymış gibi yapılıyor.

Çarpma tespiti Pro Evolution Soccer 2010’da akıllı hale getirilmiş ve top size gelirken kendiliğinden ayağınızı uzatıp topu almayı beklemeyin. Topu yanlış kontrol ederseniz ayağınıza gelmeden havaya uçabilir, daha kötüsü parmak ucunuza çarpıp havaya fırlayabilir ya da daha da kötüsü ayağınıza çarpıp gelmekte olan rakip forvetin yoluna düşebilir.

Şüphesiz yeni oynanış özellikleri ilk başta sizi öfkelendirecek ve sizin için oyunu berbat ettiğini düşüneceksiniz. Ancak unutmayın ki yeni Pro Evolution Soccer’a uyum sağlamak biraz zaman alıyor ve alıştığınızda ise geliştiricilerin bu güzel oyunun bu kadar gerçekçi ve zorlayıcı bir simülasyonunu yaratmalarını her fırsatta öveceksiniz.

Artıları

  • Gerçekçi grafikler ve oyuncu özellikleri
  • Taktik ayarlarını kullanmak çok daha kolay
  • Daha düzgün ayar menüleri
  • Yeni oyuncular ve takımlar

Eksileri

  • Daha yavaş top kontrolü
  • Top biraz ağır gibi geliyor

Boyut: 889 MB

Lisans: Demo

Pro Evolution Soccer (PES) Demo 2010 İndir

Pro Evolution Soccer (PES) Demo 2010 İndir – Alternatif 2

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar