Sponsorlu Bağlantılar

Kozlu kağıt oyunlarını sevenlerin genelde ilk öğrendiği oyun Batak olur. Batak‘ta ustalaşanlar bir süre sonra King‘e geçer. Daha da ustalaşmak isteyenler ise, eğer oynayacak birilerini bulabilirlerse Briç‘le devam ederler. Fakat benim King’ten sonra en sevdiğim koz oyunu hep Batak olmuştur.

OkeyOnline‘ın geliştiricisi Adikus, Batak Online‘ı iPhone kullanıcıları ile buluşturunca, ben de hemen paylaşayım istedim. Özellikle test sürecinde bizzat destek olduğumuz BatakOnline‘ın en önemli özelliği; ücretsiz olması ve internet üzerinden dünyadaki tüm iPhone ve iPod Touch (ve de iPad) kullanıcıları ile online oyun imkanı sunması.

Sponsorlu Bağlantılar

BatakOnline ile ister İhaleli, istersek de Klasik (İhalesiz) oyun oynayabiliyoruz. BatakOnline’da, OkeyOnline’daki gibi robotlar bulunuyor. Fakat BatakOnline’daki robotlar, süper bir zekaya sahip olmasalar da oyunu kurallar dahilinde aktif bir şekilde oynuyorlar. Bu sayede, bir masayı dolduracak sayıda gerçek oyuncu olmayınca devreye robotlar giriyor.

iphoneturkey_biz_batak_online_021-200x300 iPhone ve iPad için online batak oyunu indir

Puanlama sistemi de klasik Batak’taki gibi. İhalesi Batak’ta el başında söylediğinden daha az alan, ya da söylediğinden 3 ya da daha fazla alan batıyor. (El almaz (yani 0) deyip el alanda batıyor) Fakat masadaki oyunculardan sadece en fazla alan ile, en az alanın puanları global puanına ekleniyor ya da eksiltiliyor.

İhaleli Batak’ta da benzer bir puanlama var. Fakat bu sefer ihaleyi alan söylediği kadar el alamazsa, ya da ihaleyi alamayan oyuncular en az 1 el alamazlarsa batıyorlar. İhaleli Batak’ta ise yandan batmak yok.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca ana menüde sol altta yer alan “?” işaretine tıkladığımızda yardım ekranında oyunun nasıl oynandığı, kurallar ve puanlama ile ilgili tüm bilgiler yer alıyor. Bu sayede ilk defa Batak oynayacaklar da oyun hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Ayrıca Top 10 sayfasında İhalesiz ve İhaleli oyunlar için ayrı ayrı puan listeleri yer alıyor. Bu listeler de günlük olarak güncelleniyor.

Aşağıdaki linki kullanarak BatakOnline’ı ücretsiz olarak App Store’dan indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz oyunun tüm kurallarına http://www.adikus.com/batakonline/tr adresinden ulaşabilirsiniz. Oyun yeni olduğu için ilk versiyonda sorunlar olabilir. Fakat gördüğünüz sorunları bu yazıya yorum olarak girerseniz, geliştiricisi mutlaka dikkate alacaktır.

iphoneindir iPhone ve iPad için online batak oyunu indir

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar