Sponsorlu Bağlantılar

Gerçekten etkileyici modelleme, animasyon ve rendering

2295__Blender261_1 Blender

Sponsorlu Bağlantılar

camera-tracking-640x360 Blender

Basitçe açıklamak gerekirse,Blender, bir 3D içerik yaratma programı.

Öte yandan, bu programın diğer özelliklerinin basit olduğunu söylemek zor: Blender’ı incelemek, aniden denizin derinliklerinde olduğunuzu fark ettiğiniz ve yüzme bilmediğiniz kabuslara benziyordu.

Özelliklerle dolu

Sponsorlu Bağlantılar

Çeşitliliği, esnekliği ve özellikleri inanılmaz olan Blender devasa, ve tek bir inceleme yeterli sayılmaz. Yeni başlayanlar için arayüzü kahredici olabilir. Her biri açıklamalar ve ipucu metinleriyle dolu bir sürü panel ve çubuk mevcut. Aynı zamanda, istediğiniz kısımları ekleyip çıkarabildiğiniz, yerlerini ve boyutlarını değiştirebildiğiniz için tamamen özelleştirilebilir.

Seçenekler menülerinin altında, Blender’ın model üretimi ve modellemeden animasyon ve oyun yaratımına kadar değişen özellikleri var. Aslında Blender 3D’nin o kadar çok özelliği var ki, hepsini burada sıralamak saatler alır, o yüzden buradaki tanımlayıcı rehbere bir göz atın. Programda yer alan daha şaşırtıcı unsurlar arasında yerleşik metin düzenleyici, ses oynatıcı/düzenleyici ve bir oyun motoru da mevcut.

Flexible-UI-640x359 Blender

Dik öğrenme eğrisi

Blender’ın bir seçenekler menüsü yok, çünkü programın bütün özellikleri ana arayüzden açılıp kapatılabiliyor. Bu program gerçekten uzman olanlar, ya da çok daha yetkin olmak isteyen kullanıcılar için. Blender’ın web sitesinde iyi eğitici belgeler olmasına rağmen bu 3D modelleme programı arada sırada kurcalanacak bir program değil. Yeni başlayanların uzak durmasını, hatta Google SketchUp gibi daha erişilebilir bir programa yönelmelerini öneririz.

Eğer 3D yaratıcılığı sizin işinizse ve Blender’ın bir kopyasına sahip değilseniz kesinlikle bir şeyler kaçırıyor olduğunuz söylenebilir.

Blender, muhtemelen yeni başlayanları korkutacak, çok etkileyici bir 3D modelleme programı.

Artıları

  • İnanılmaz çeşitlilikte özellikler
  • Kapsamlı online yardım
  • Üst üste binmeyen arayüz
Eksileri

  • Gelişmiş kullanıcılara yönelik
  • Yüksek çeşitlilik derecesi zorlayıcı

Boyut: 69 MB

Lisans: Ücretsiz

indir3 Blender

Alternatif indirme linki

indir3 Blender

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar