Sponsorlu Bağlantılar

Android Market dışında bir siteden uygulamayı direkt olarak cep telefonunuza indirebilir ya da uygulamayı hafıza kartınıza aktararak cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. Her iki durumda da Android’in harici yazılımlarla ilgili iznini onaylamanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

HATIRLATMA: Cep telefonunuzdaki Android’in görünümü resimdekilerden farklı olabilir ama aynı adımları takip ederek söz konusu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Cep telefonunuzda Menü tuşuna basın ve “Ayarlar”ı açın. “Ayarlar” bölümüne araçlar kısmında da ulaşabilirsiniz.

android-market-kullanmadan-uygulama-yuklemek2con Android Market kullanmadan cep telefonuna uygulama yükleme nasıl yapılır? resimli anlatım

2. Ayarlar bölümünde “Uygulamalar”ı açın ve

android-market-kullanmadan-uygulama-yuklemek_d620 Android Market kullanmadan cep telefonuna uygulama yükleme nasıl yapılır? resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

3. “Bilinmeyen Kaynaklar”ın yanındaki kutuya dokunarak (Uyarıya tamam demeniz gerekiyor.) harici yazılımların yüklenmesine izin verin.

android-market-kullanmadan-uygulama-yuklemek_d620-1 Android Market kullanmadan cep telefonuna uygulama yükleme nasıl yapılır? resimli anlatım

Uygulamaların Yüklenmesi
Artık uygulamaları direkt olarak indirerek cep telefonunuza kurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cep telefonunuza inen uygulamanın üzerine dokunarak kurulumu gerçekleştirmek. (Örneğini aşağıda görebilirsiniz.)

Eğer uygulamaları bilgisayarınızda indirip sonra cep telefonunuza aktarmak isterseniz bunun için hafıza kartınızı kullanabilirsiniz. Ancak Android’de hafıza kartındaki dosyaları görüntülemek için bir dosya yöneticisine ihtiyacınız var. Bu yüzden ilk olarak dosya yöneticisini cep telefonunuza indirip kurmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları takip ederek başarılı bir dosya yöneticisi olan Andexplorer’ı cep telefonunuza kurabilirsiniz.

1. AndExplorer’ı cep telefonunuzdayken aşağıdaki bağlantıya tıklayıp açılan sayfada İNDİR’e tıklayarak indirebilirsiniz. Veya cep telefonunuzdan Programlar.com’a girip arama çubuğunda AndExplorer’ı aratarak program sayfasına ulaşabilirsiniz.

AndExplorer indir

Artık SD kartınızdaki .apk uzantılı Android uygulamalarına ulaşabilir ve doğrudan .apk uygulamalarını cep telefonunuza kurabilirsiniz.. Programlar.com’da çeşitli Android uygulamalarının apk dosyalarını bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar